Bez kategorii

Okruchy na czas pasyjny AD 2020

Drodzy i Szanowni, PT Czytelniczki i Czytelnicy “Słowa i Myśli”,

doświadczenie naszej codzienności zostaje wystawione na istotną i ważną próbę. Poczucie zagrożenia towarzyszy nam od początku tego miesiąca, którego hasło, zaczerpnięte z Markowej Ewangelii (Mk 13, 37), przypomina słowa Chrystusa o konieczności czuwania. Czuwać będziemy zatem na modlitwie, prosząc o opiekę Bożą w czasach rozprzestrzeniającej się choroby, wywoływanej koronawirusem. I znów jest tak, że masowa kultura, pod hasłem #Zostań W Domu, podpowiada pewne rozwiązania, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Owo naskórkowe podejście nie powinno nas zadowalać!

Warto zauważyć, iż w skarbnicy duchowości ewangelickiej znajdziemy prawdziwą perłę – obecne w niej od pierwszych dziesięcioleci – nabożeństwo domowe.

Zajrzyjcie proszę do “Śpiewnika Ewangelickiego” (nr 966), aby odkryć tą nieco już zapomnianą formułę – i z dala od zgiełku oraz wielości relacji międzyludzkich – skupić się na przeżywaniu okresu pasyjnego w prawdziwej bliskości ze Słowem Bożym i Chrystusem.

W następnych tygodniach publikować będziemy na blogu różne krótkie teksty i inspiracje. Może uda się zatrzymać i skupić na chwilę na Najważniejszym….